Od 18 rokov

Nasledujúce stránky sú určené len pre dospelých. Vstúpením potvrdzujete, že máte minimálne 18 rokov.

Kondómy

Newsletter

Kondómy 

Ultratenké alebo veľmi silné kondómy: pre nezabudnuteľné zážitky, ochranu a vzrušujúci sex.

Zobraziť 1 - 7 z 7 položiek
Zobraziť 1 - 7 z 7 položiek

Kondómy sú typom antikoncepcie, ktorá sa používa počas pohlavného styku na zabránenie otehotneniu a zníženie rizika pohlavne prenosných infekcií (SPI). Sú vyrobené z tenkého, pružného materiálu a pred pohlavným stykom sa nasadzujú na penis alebo do pošvy.

História kondómov:

Kondómy sa používajú už stáročia a existujú dôkazy, že sa používali už v staroveku. Prvé kondómy sa vyrábali z materiálov, ako sú zvieracie črevá, koža a plátno, a používali sa najmä na zabránenie šírenia pohlavne prenosných infekcií. Moderný gumový kondóm bol vynájdený koncom 19. storočia a odvtedy prešiel mnohými vylepšeniami v oblasti dizajnu a materiálu.

Typy kondómov:

  • Latexové kondómy: sú najbežnejším typom kondómov a sú vyrobené z latexovej gumy. Sú účinnou ochranou proti tehotenstvu a pohlavne prenosným chorobám, ale môžu sa poškodiť lubrikantmi obsahujúcimi olej.
  • Polyuretánové kondómy: Tieto kondómy sú vyrobené z určitého druhu plastu a sú dobrou alternatívou pre ľudí, ktorí sú alergickí na latex. Sú tiež účinné pri prevencii tehotenstva a pohlavne prenosných chorôb.
  • Polyizoprénové kondómy: Tieto kondómy sú vyrobené zo syntetického materiálu, ktorý je podobný latexu, ale u niektorých ľudí nespôsobuje alergické reakcie. Sú účinným prostriedkom prevencie tehotenstva a pohlavne prenosných chorôb.
  • Ženské kondómy: Tieto kondómy sa vkladajú do pošvy pred pohlavným stykom a poskytujú ochranu pred tehotenstvom aj pohlavne prenosnými chorobami.
  • Ochutené kondómy: Tieto kondómy majú ochutený povlak, ktorý môže spríjemniť orálny sex. Neodporúčajú sa však na vaginálny alebo análny sex, pretože cukor v povlaku môže spôsobiť infekcie.
  • Kondómy stextúrouKonzómy s textúrou: Tieto kondómy majú výstupky, hrbolčeky alebo iné textúry, ktoré môžu zvýšiť sexuálne potešenie oboch partnerov.


Používanie kondómov:

Je dôležité používať kondómy správne, aby boli účinné. Ak používate kondóm, mal by sa pred sexuálnym stykom rozvinúť na vztýčený penis. Mal by sa tiež používať s lubrikantmi na báze vody, pretože lubrikanty na báze oleja môžu kondóm poškodiť. Po ejakulácii by sa mal kondóm opatrne odstrániť a vyhodiť do koša.

. Súhrnne možno povedať, že kondómy sú dôležitým prostriedkom prevencie neželaného tehotenstva a znižovania rizika pohlavne prenosných chorôb. Existuje mnoho rôznych typov kondómov, z ktorých každý má svoje výhody a nevýhody. Je dôležité používať kondómy správne a dôsledne, aby sa zabezpečila ich účinnosť.

Kondómy na análny sex

Kondómy sa odporúčajú aj pri análnom sexe, pretože môžu chrániť pred pohlavne prenosnými infekciami (STI) a znižujú riziko tehotenstva. Je však dôležité vedieť, že análny sex môže kondóm namáhať viac ako vaginálny sex. Preto je dôležité vybrať si správny typ kondómu a správne ho používať.

Ak používate kondóm na análny sex, je dôležité vybrať si pevný a odolný kondóm vyrobený z latexu, polyizoprénu alebo polyuretánu. Kondómy s príchuťou alebo textúrou sa na análny sex neodporúčajú, pretože môžu zvýšiť riziko pretrhnutia kondómu. Dôležité je tiež používať lubrikant na báze vody, pretože lubrikanty na báze oleja môžu kondóm poškodiť.

Ak používate kondóm na análny sex, musíte sa uistiť, že sa používa správne. Kondóm by sa mal pred sexuálnym stykom rozvinúť na vztýčený penis. Mal by sa tiež používať s veľkým množstvom lubrikantu na báze vody, aby sa znížilo riziko jeho pretrhnutia. Po ejakulácii by sa mal kondóm opatrne odstrániť a vyhodiť do koša.

Je tiež dôležité vedieť, že kondómy neposkytujú 100 % ochranu pred pohlavne prenosnými chorobami a že niektoré pohlavne prenosné choroby sa môžu prenášať kontaktom s pokožkou. Okrem používania kondómov je dôležité praktizovať bezpečný sex pravidelným testovaním na pohlavne prenosné choroby a používaním iných ochranných opatrení, ako sú napríklad zubné zátky, počas orálneho sexu.