Od 18 rokov

Nasledujúce stránky sú určené len pre dospelých. Vstúpením potvrdzujete, že máte minimálne 18 rokov.

Bondage spreader bar

Newsletter

Bondage spreader bar 

Nastaviteľná rozperná tyč je mimoriadne praktickým doplnkom pri bondáži, ktorý zabráni submisívnemu partnerovi zatiahnuť nohy alebo stlačiť ruky k sebe. Takto zviazaný partner je vám absolútne vydaný na milosť a nemilosť a análny otvor alebo vagína, penis a semenníky alebo bradavky sú optimálne prístupné bez odporu. V MEO nájdete širokú škálu ro...

Nastaviteľná rozperná tyč je mimoriadne praktickým doplnkom pri bondáži, ktorý zabráni submisívnemu partnerovi zatiahnuť nohy alebo stlačiť ruky k sebe. Takto zviazaný partner je vám absolútne vydaný na milosť a nemilosť a análny otvor alebo vagína, penis a semenníky alebo bradavky sú optimálne prístupné bez odporu. V MEO nájdete širokú škálu rozperných tyčí...

Viac na
Zobraziť 1 - 11 z 11 položiek
Zobraziť 1 - 11 z 11 položiek

Rozpínacie tyče alebo rozpínacie trámy sú viazacie prostriedky, ktoré sa používajú na udržanie nôh alebo rúk od seba a obmedzenie pohybu. Často sa používajú pri BDSM sedeniach na bondage, podriaďovanie a obmedzovanie.

Rozpínacie tyče a bondage rozperné trámy sa dodávajú v rôznych veľkostiach, materiáloch a prevedeniach. Môžu byť vyrobené z kovu, dreva alebo kože. Niektoré z najbežnejších rozperných tyčí sú:

Rozperná tyč na nohy: Používajú sa na udržanie nôh od seba a obmedzenie pohybu. Dajú sa nastaviť na rôzne šírky a môžu byť vybavené zábranami na členky, aby nohy zostali rozkročené.

rozperná tyč na ruky: Používa sa na udržanie rúk od seba a obmedzenie pohybu. Naše rozperné tyče na ruky sa dajú nastaviť na rôznu šírku a môžu byť vybavené manžetami na zápästie, aby držali ruky v určitej polohe.

Kombinované rozperné tyče: Ide o rozperné tyče, ktoré možno použiť na nohy aj ruky. Ich šírka sa dá nastaviť a môžu byť vybavené manžetami na členky a zápästia, aby sa nohy a ruky roztiahli.

Výhody používania rozperných tyčí:

  • Môžu sa použiť na vyvolanie pocitu odovzdanosti a podriadenosti.
  • Môžu obmedziť voľnosť pohybu a kontrolu
  • Môžu sa použiť na vytvorenie nových pozícií v bondáži
  • Možno ich použiť na rôzne typy BDSM sedení, pretože umožňujú rôzne typy prístupu a prieniku.


Nevýhody používania rozperných tyčí:

  • Môžu byť nepohodlné, ak sa používajú dlhší čas
  • Pri nesprávnom používaní môžu spôsobovať bolesť.
  • Môžu obmedziť prietok krvi, ak sú putá na ruky alebo nohy použité príliš pevne.


Je dôležité mať na pamäti, že BDSM praktiky si vyžadujú vzájomný súhlas a komunikáciu a že bezpečnosť je dôležitým faktorom. Pred použitím rozperky by ste to mali prediskutovať so svojím partnerom, stanoviť hranice a dohodnúť sa na bezpečnom slove. Je tiež dôležité uvedomiť si riziká spojené s používaním rozperných tyčí a v prípade potreby mať vždy k dispozícii spôsob, ako rýchlo uvoľniť Sub. Pred použitím rozpernej tyče je dôležité skontrolovať, či nemá chyby alebo problémy.